Pierwsze dni w przedszkolu - wskazówki dla rodziców.

• Nie wymykaj się z przedszkola bez pożegnania i nie obiecuj, że zaraz wrócisz, (bo będzie dziecku smutno i będzie czuło się bardziej rozżalone).
  • Nie przedłużaj momentu rozstania, nawet jeżeli dziecko płacze i z oporem wchodzi do sali, (bo niepotrzebnie przedłużasz mu stres, związany z rozstaniem).
  • Nie wkładaj dziecku słodyczy do buzi, ani innych ,, łakoci”, (bo może podczas rozstania zakrztusić się).
  • Nie ulegaj dziecku, bądź cierpliwa i wyrozumiała, (pamiętaj, że jedno ustępstwo spowoduje następne).
  • Nie wyręczaj dziecka, podczas czynności samoobsługowych w łazience i w jedzeniu przy stole, (będzie czuło się bardziej samodzielne).
  • Ubieraj w ubranka, które łatwo się wkładają i zdejmują, (Twoja pociecha nie będzie we wszystkim uzależniona od innych).
  • Podczas pierwszych dni, Rodzice powinni uzbroić się w cierpliwość (dziecko w różny sposób będzie demonstrowało swoje niezadowolenie).
    Zwracaj uwagę na mówienie zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, dziękuję.
    Jeżeli dziecko przynosi z domu coś słodkiego, to częstuje wszystkie dzieci ( nie może być to nic twardego, ani małego np. tik-taki).
  • Jeżeli dziecko jest uczulone, zwróć na to uwagę podczas rozmowy z nauczycielką, (pozwoli to, na wyeliminowanie tego produktu z pożywienia dziecka).